Саїйт рекламно – інформаційних оголошень Четвер, 28-09-2023, 05:14:55
Вітаю Вас Гость | RSS
Вхід на сайт
Гость
Головна | Реєстрація | Вхід
eve1in.com Саїйт
купити шкарпетки червоноград
оптом от производителя
панчішна фабрика каталог
шкарпетки львів
чоловічі шкарпетки
виробництво шкарпеток червоноград
шкарпетки купити
Меню сайту
Google
eve1in.com Саїйт
купити шкарпетки червоноград
оптом от производителя
панчішна фабрика каталог
шкарпетки львів
чоловічі шкарпетки
виробництво шкарпеток червоноград
шкарпетки купити
ОПТ - 28-09-2023,
MA-TEKS

ДЖОН И ЕВА КРУГОСВЕТКА

КИЕВ 2018 ВСТРЕЧА ДЖОН И ЕВА КРУГОСВЕТКА

represents the channel

Представляет канал

Repräsentiert die Kanal

blogspot
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2008 » Листопад » 28 » Як економити у часи кризи
23:21:14
Як економити у часи кризи
Витрати ростуть, доходи внаслідок фінансової кризи тільки зменшуються. І коли закінчиться це неподобство - невідомо. Як зберегти цілковите самовладання в "час смути" і як налаштувати себе на режим економії.

Маркетолог Тетяна вже півтора місяця перебуває в депресії. Її позбавили квартальної премії, а банк підвищив ставку іпотеки. Додають переживань і постійно зростаючі ціни, позамежний курс долара і перспектива скорочення на роботі.

"Тепер я постійно думаю про гроші. У магазини одягу не заходжу, у кіно не буваю. Навіть на зустріч однокласників у ресторан не пішла - заощадити вирішила", - скаржиться Тетяна.

По ночах дівчину мучать жахи - сниться, що начальник з ганьбою звільняє з роботи, а банк виселяє із квартири. "А недавно приснилося, що біля каси в супермаркеті я виявила, що в мене порожній гаманець і нема чим платити за продукти. Здається, я починаю божеволіти", - розповіла "Деньгам" психологічна жертва фінансової кризи.

Не треба накручувати

Психолог Наталя Трушина переконана, корінь зла - паніка. "У такий нестабільний час дуже важливо мати "холодну" голову. Не варто довіряти всьому, що обговорюють на форумах в Інтернеті, показують по телевізору і пишуть у пресі. Часто ця інформація або не має під собою реального ґрунту, або значно перебільшена. Це каталізатори паніки. А чим більше паніки, тим менше в людини сил на реальне життя, реальні дії", - попереджає психолог.

Брати до уваги варто тільки реалії власного життя, а не те, що кажуть навколо. Приміром, усі говорять про масові скорочення, і людина, яку ніхто і не думає звільняти, починає себе накручувати, переживати, нервувати. Як наслідок, падає якість її роботи, і тепер вона уже дійсно ризикує виявитися першим кандидатом "на виліт".

Навіть "велика американська депресія", схожістю з якою зараз лякають ЗМІ, тривала всього чотири роки. До речі, після неї американська економіка почала розвиватися ще швидше, ніж раніше. Якщо сприймати нинішню кризу не як глобальний колапс, а як тимчасові труднощі, то пережити її буде легше.

Усе під контролем

Але що б ми не казали, криза - є криза, і більшості доведеться тугіше затягти пояси. Головне, кажуть психологи, не відмовляти собі відразу й у всьому, а підійти до питання економії вдумливо.

"Важливо чесно провести ревізію свого бюджету. Адже коли немає чіткого уявлення про грошові потоки, людині складно зрозуміти, що вона зараз може собі дозволити, а що ні. Звідси почуття незахищеності, бідності і, відповідно, депресія", - пояснюють консультанти.

Для початку потрібно класифікувати витрати на три групи: обов'язкові витрати (платежі по кредитах, оренда квартири, комунальні платежі, продукти харчування, ліки, транспортні витрати), бажані (покупка одягу, меблів, техніки) і необов'язкові (розваги, подорожі, предмети розкоші і так далі). Залежно від того, як змінилися доходи, людина повинна тимчасово "закрити" частину видаткових статей, починаючи з кінця списку.

При цьому не варто орієнтуватися на наш приклад, адже в кожного порядок розташування витрат у списку буде свій. Хтось легко зможе відмовитися від поїздок на таксі, а для когось це життєва необхідність. Комусь легше скоротити витрати на харчування (користуючись із нагоди, сісти на строгу дієту), а людям з дітьми заощаджувати на продуктах точно не варто.

Близько 10% зароблених грошей, говорять психологи, люди витрачають за інерцією - на речі, які не потрібні, не приносять задоволення, але купуються просто автоматично. "Щоб упорядкувати свій бюджет, покупки "під настрій" треба звести до мінімуму. Так що перед тим, як відправитися по магазинах, складіть список того, що потрібно, і в жодному разі не відхиляйтеся від цього списку", - радить аналітик "Ліги фінансових експертів" Наталя Руденко.

Дійсними залишаються старі популярні ради - не ходити за продуктами на голодний шлунок і не заходити в магазини просто так, подивитися. Всі прекрасно знають, чим це закінчується.

"Одним словом, потрібно провести "ревізію" свого способу життя і подумати, а чи так необхідно мені все те, що я робив раніше, або це стало вже простою звичкою?" - говорить психолог Крістіна Твердохлібова. Якщо вийде вичислити ці "непотрібності", скоротити витрати вдасться просто і безболісно.

"Пережити кризу з найменшими втратами можна тоді, коли до цього готовий. Тобто якщо в людини є так званий план захисту, що дозволяє проходити кризу, не сильно туго затягуючи пояс", - говорить незалежний фінансовий консультант Дмитро Мірошник.

Ну, а якщо "антикризового" плану нема, саме час задуматися про створення особистого стабілізаційного фонду. Так-так, і починати варто саме зараз. Навіть якщо відрахування в цей фонд поки що будуть мізерними (на ці цілі фінконсультанти радять направляти 10% щомісячного доходу), це буде першим вирішальним кроком до набуття фінансової стабільності.

Змінюємо звички

Найважче, як це не парадоксально звучить, відмовитися в період кризи від витрат на розваги. Походи в кіно, зустрічі із друзями в кафе і ресторанах, шопінг - все це формує стиль життя. Тому, відмовившись від них повністю, можна впасти в депресію і втратити інтерес до життя, до подальшого заробляння грошей, зрештою.

Психологи пропонують два шляхи вирішення проблеми: скоротити витрати на "стиль життя" тільки частково, залишивши найбільш милі серцю заняття; або змінити дорогі розваги на безкоштовні або більш дешеві.

Приміром, замість традиційної зустрічі із друзями в ресторані можна або запросити їх до себе, або відправитися в гості до них. Похід у кіно на вечірній сеанс можна замінити переглядом нового фільму вдома, теж у компанії друзів. А відвідування ігрового центру з дітьми - на прогулянку в парку.

Час, що звільнився від дорогих розваг, завжди можна використати з користю. "Криза - прекрасний привід нарешті-то зайнятися собою і тією купою справ, що завжди відкладається "на потім коли-небудь", - говорять психологи.

Криза як пригода

"Життя - це гра. А криза - це екстремальна гра. Багато хто любить випробовувати себе на міцність і навіть платить за це чималі гроші. Поставтеся до кризи як до випробування своєї міцності, тоді вона не стане для вас трагедією", - радить незалежний фінансовий консультант Сергій Ждан.

Екстремальний рецепт виживання в умовах кризи від фінансового консультанта включає два принципи: тотальне скорочення витрат і пошук нових джерел доходів.

"Заради експерименту спробуйте жити на 30-50 грн. на день, скоротіть всі необов'язкові витрати, задовольняйтеся найпростішою їжею, відмовтеся від розваг, ходіть пішки. Але поступово і без фанатизму. Для цього доведеться завести облік доходів і витрат. Одне це принесе чимало користі", - говорить пан Ждан.

Другий принцип "гри на виживання" - пошук додаткових джерел доходу. "Не просто шукайте способи заробити, колекціонуйте їх. Це може бути репетиторство, написання статей у журнали, вкладення на фінансовому ринку, все що завгодно. Змагайтеся із другом, дружиною, із самим собою", - радить фінансовий консультант.

Додатково зароблені і зекономлені гроші фінансовий консультант пропонує відкладати на безстрокових "гнучких" депозитах у банках.

Коли мистецтво жити на 50 грн. на день буде доведено до досконалості :), можна поступово підняти рівень життя, але звичку вести облік і відкладати частина доходу варто зберегти. "Через пару місяців вас не будуть лякати ні безробіття, ні інфляція. Ви будете до них готові", - запевняє консультант.

"Деньги", у свою чергу, нагадують, що до порад будь-яких фінконсультантів варто ставитися з гумором і неабиякою часткою скепсису. Так що морити себе голодом заради зекономлених 50 грн., все-таки не варто. Тут головне - ідея, а вона, здається, проста і зрозуміла.

Отже: Криза - явище тимчасове. Це можливість провести ревізію свого бюджету, стилю життя, звичок і відмовитися від зайвого та непотрібного.

Переглядів: 1466 | Додав: 4grad | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0

Водохреща 2019

Вы смотрели я смотрю тоже?: Кобзон умер: как Украина запомнила "звезду-авторит...

дискуссия успокаивает и вдохновляет надежду на то, что мир не так уж плох КРУГОСВЕТКА

4G, 4,5G в Украине шок И когда это будет

Випускний на площі під дощем шкільний випуск 2018

Червоноград Випускний 2018

Повне відео - Випускний 2018 у Червонограді.

2018 ДЖОН И ЕВА КРУГОСВЕТКА

КИЕВ ВСТРЕЧА ДЖОН И ЕВА КРУГОСВЕТКА

Выпускной и последний звонок

Випускний і останній дзвоник

Монетизация

Коллаборация, или сотрудничество

Я в шоке от клубники в 2018 году на рынке - снег в Карпатах какие цены в Украине Клубника соль мука сахар гречка Город Львов Ровно Луцк Ковель

Купить носки оптом от производителя 1opto.com.ua

панчішно-шкарпеткова фабрика eve1in.com

купить шкарпетки оптом

Носки Оптом 28-09-2023 eve1in.com Перейти на сайт Мы онлайн, задавайте вопросы!

Шоки, какие дороги в Украине


Google

Custom Search


Купить носки оптом от производителя

optom socks wholesale noski-optom noskioptom duna opt kamis shop

купить шкарпетки оптом

Welcome! Lviv  Львов. промо Tylko we Lwowie  Утром я еду во Львов. 01  Дороги Украины до Львова. 02  Монастырь и церковь Святого Онуфрия Львова. 03  улицы Богдана Хмельницкого Львова и увидели. 04 Выходной день для перевозки во Львове. 05  это Украина 2018. 06  Мэр Львова в поддержку Сенцова. 07 

Автобус, лимузин, дороги, Карпаты, Украина, Bus, limousine, road, Carpathian Mountains, Ukraine,

Город полностью затоплен затопило после ливня the city flooded the flood місто затопило потоп Вулиці затопило наводнение ВЕСЬ ГОРОД ЗАТОПИЛО ВОДОЙ! SHTORMAGEDDON ШТОРМАГЕДДОН

  главаря "ДНР" жизнь и смерть Захарченко

http://1opto.blogspot.com/2018/09/blog-post.html УБИТ Захарченко

Вы смотрели я смотрю тоже?: УБИТ Захарченко : главаря "ДНР" жизнь и смерть гла...

Вы смотрели я смотрю тоже?: УБИТ Захарченко : главаря "ДНР" жизнь и смерть гла...: УБИТ Захарченко : главаря "ДНР" жизнь и смерть главаря Весь путь главаря террористов "ДНР" Захарченка Александр Захар...

http://1opto.blogspot.com/2018/09/blog-post.html

Водохреща 2019

погода в Украине осенью Лето продлится до ноября

погода в Украине осенью Лето продлится до ноября

avatar
Наше опитування
Сайту потрібен форум?
Всього відповідей: 37
Пошук
eve1in.com Саїйт
купити шкарпетки червоноград
оптом от производителя
панчішна фабрика каталог
шкарпетки львів
чоловічі шкарпетки
виробництво шкарпеток червоноград
шкарпетки купити
netstore.com.ua
уплотнитель для деревянных дверей deventer клей для дерева раколл уплотнитель для деревянных окон deventer
blogspot
Copyright MyCorp © 2023