Далеко не багатьом в наш час пощастило стати власниками нової квартири. Не дивлячись на неймовірну кількість новобудов, які з кожним роком ростуть як гриби після дощу, практично кожен другий громадянин нашої країни не має можливості на підставі своїх офіційних доходів дозволити купити собі окреме житло.
Прийняти рішення про купівлю нового житла для середньостатистичного громадянина, насправді набагато важче, ніж здається. Потрібно докласти неймовірні зусилля для того, щоб мати можливість не тільки придбати цю саму довгоочікувану квартиру, але й утримувати її в належному стані, зробити капітальний ремонт, обставити меблями і провести всі необхідні роботи.
Саме тому, в більшості своїй випадків багато людей, не витримавши такої фінансового навантаження, відмовляються від покупки новобудови на користь вторинного житла. Проте, деякі з них, полонені видом новенького гарного будинку, великою і просторою площею квартири все-таки вирішуються надіти на себе важкий тягар покупки новобудови.
Отже, які витрати слід передбачити перед покупкою нового будинку?
По-перше, якщо ви купуєте житло в кредит, обов'язково, крім підрахунків всіх сум кредитного калькулятора, виданого банком, зробіть розрахунок можливих фінансових ризиків вашого кредиту. Зробіть поправку навіть на ймовірність вашої повної втрати платоспроможності. Розрахуйте, які необхідно накопичити заощадження, щоб мати можливість оплачувати тіло кредиту і його відсотки, наприклад, протягом часу, який ви витратите на пошук нової роботи або додаткового заробітку.
Як би нудно це не звучало, але враховуйте також і можливе підвищення цін і економічну ситуацію в країні в цілому, оскільки вона неодмінно позначиться на змісті вами квартири, машини, утриманні дітей і т.д.
Наступним пунктом, який істотно спустошить ваш гаманець, у разі купівлі новобудови, будуть витрати на капітальний ремонт. Нові будинки, як правило, здаються в експлуатацію без опоряджувальних робіт, тому вас чекає довгий етап проведення ремонту, який може тривати не один рік і вимагатиме крім усього ще й додаткової плати за ваше проживання в орендованій квартирі. Ремонтна практика майже не знає випадків, коли ремонт обходився господарям квартири дешевше запланованої кошторису. Адже то матеріал попадеться бракований, то послуги робочих різко зростуть в ціні, то виявиться коло нових робіт, про які господар квартири навіть не підозрював (наприклад, переробити неякісну штукатурку). Всі ці фактори ви повинні передбачити і прорахувати можливі варіанти бюджету, аж до останнього гвоздика.
Однак, крім чорнового ремонту існує ще і вельми приємна частина обробки нової квартири: вибір меблів, декору, світильників, засобів охорони і т.д.
Як відомо, нові квартири набагато частіше піддаються пильній увазі різних злодіїв і шахраїв, тому в обов'язковому порядку слід продумати витрати на установку gsm сигналізації або будь-яких інших способів охорони житла. Такі витрати у співвідношенні до вартості всього ремонту будуть, звичайно ж, незначні, проте вони однозначно мають право на своє існування. Мініатюрні відеокамери та їх встановлення в квартирі буде найкращим варіантом на етапі заключного ремонту, оскільки, таким чином, ви зможете відстежити всі дії робітників і запобігти можливі розкрадання ваших будматеріалів з їхнього боку.
Останнім пунктом фінансових витрат будуть витрати на документальне оформлення документів. Серед стандартних платежів у нотаріуса, БТІ, виконавчих та інших дозвільних органів, передбачте витрати на страховку квартири. У разі оформлення кредиту, така страховка, як втім, і страхування вашого життя, буде обов'язковою.
Не дивлячись на досить виснажливий список, викладений вище, варто все-таки сказати, що є в житті речі, які змушують нас діяти всупереч всім перешкодам. І одна з них - це покупка нової квартири. Удачи в її виборі!
Рубрика: Бізнес, Суспільство, Будівництво
|